سوالات پرتکرار

بله. با توجه به اینکه سرپرست پروژه در ازای پشتیبانی شما پاداشی را برای شما ارسال می‌کند، لازم است اطلاعات تماس و آدرس پستی شما در جوما ثبت شود. در فرم ثبت نام باید مشخص کنید که به عنوان پشتیبان در جوما فعالیت خواهید کرد.

پروژه‌هایی تایید می‌شوند که نوآورانه و خلاقانه باشند. حتی پروژه‌هایی اجتماعی و خیریه یا باید خودشان این ویژگی را داشته باشند یا کمپین یا پاداش‌های آن خلاقانه باشد. از طرفی تنها پروژه‌هایی که در دسته‌های فناوری اطلاعات، هنر، اجتماعی و طراحی محصول باشند پذیرفته می‌شوند. دسته‌های جدید به مرور و با اعلام قبلی به جوما اضافه خواهد شد.

در صورتی که یک کمپین نتواند به سرمایه‌ی هدفی که مشخص کرده برسد و زمان آن تمام شود، سرپرست پروژه تصمیم می‌گیرد که با همان سرمایه‌ی جذب شده پروژه را آغاز کند یا اینکه حمایت‌ها به پشتیبانان برگردانده شود. در حالت اول با همان شرایط مشخص شده در توضیحات کمپین پروژه اجرا و پاداش‌ها توسط سرپرست پروژه تحول داده خواهد شد. در حال دوم مبالغ حمایت شده پس از کسر هزینه‌های بانکی به پشتیبانان برگردانده خواهد شد.

قبل از انتشار کمپین تفاهم‌نامه‌ای بین جوما و سرپرست پروژه امضا می‌شود که در آن زمانبندی پرداخت سرمایه‌ی جذب شده مشخص شده است. سرپرست پروژه با ارائه گزارش هر مرحله، پرداخت بعدی را طبق برنامه توافق شده دریافت خواهد کرد.

با انتخاب یک پاداش از لیست پاداش‌های یک پروژه و طی کردن مراحل پرداخت، می‌توانید از آن پروژه حمایت کنید. مبلغ حمایت هر پاداش، جزئیات و زمان و نحوه‌ی تحویل آن در لیست پاداش‌ها نمایش داده می‌شود.

زمانی که از پروژه‌ای حمایت می‌کنید، از شما سوال می‌شود که نام شما لیست پشتیبانان باشد یا نه. درصورت تمایل شما می‌توانید نظرتان را در مورد پروژه و احتمالا انگیزه‌تان از حمایت از آن را نیز بنویسید تا کاربران دیگر سایت با دید بهتری در مورد حمایت از پروژه تصمیم بگیرند.

خیر. پس از تکمیل فرایند پرداخت، امکان انصراف و بازپرداخت وجود ندارد. چگونه می‌توان از روند اجرای پروژه با خبر شد؟ پس از موفقیت کمپین، سرپرست پروژه اتفاقات و مراحل طی شده‌ی پروژه را در قسمت بروزرسانی صفحه‌ی کمپین قرار می‌دهد و شما می‌توانید با خواندن این بخش در جریان روند اجرای پروژه قرار بگیرید. همچنین سرپرست پروژه ممکن است با ارسال ایمیل یا پیامک شما را از اتفاقات مهم پروژه با خبر کند.

کتاب «راهنمای مالکیت فکری برای کسب وکارهای تجاری» را مطالعه کنید و یا به به نهادهایی مانند بنیاد ملی نخبگان، وزارت علوم، وزارت بهداشت، ستاد توسعه نانو، صندوق حمایت از پژوهشگران، انجمن علمی حقوق مالکیت فکری و امثال آن ها که حامی دارایی های فکری در ایران هستند مراجعه کنید.

اگر هنوز پرسشی دارید با ما در تماس باشید

Scroll to top